מתחילים הליך פלילי? תבואו מוכנים!

ההתייחסות אל הליך פלילי משתנה מאדם לאדם, ולכן גם מקבלת יחס שונה בבתי המשפט וברשויות החוק. בנוסף, הליך פלילי חייב להיות באישור גורמים מוסמכים, ולכן הוא מורכב מהרבה שלבים, במהלכם יכול כתב האישום להשתנות או אפילו להתבטל.

כך או כך, הליך פלילי אינו מתחיל ללא היערכות מוקדמת ומתאימה, ויידוע כל הגורמים הרלוונטיים. בכל מקרה, מומלץ לזכור: אדם העומד מול תחילתו של הליך פלילי יתמודד איתו בצורה הקלה ביותר, רק אם יידע מראש על כל האפשרויות העומדות בפניו.

הליך פלילי תהליך ארוך, אבל לא תמיד מייגע

במדינות שומרות חוק נהוג להחיל הליך פלילי רק לאחר שמוצו כל הבדיקות האפשריות, על מנת לחסוך ולמנוע מראש עוגמת נפש. חשוב לזכור, כי במהלך הליך פלילי מכל סוג, עומד הנאשם מול גורמי מפתח בעולם החוק, ולכן מומלץ להיעזר ולהתייעץ עם מומחים מנוסים לכל אורך התהליך.

ישנן הרבה נקודות מפתח במהלך הליך פלילי אותן כדאי להכיר, על שלל הסעיפים השונים. במקביל, הליך פלילי עושה שימוש בהרבה מאוד מושגים, שרובם אינם מוכרים לאדם מן השורה ובמיוחד לחסרי הניסיון. ישנן גם הגנות רבות, אשר עומדות לזכות אדם הנמצא בכל סוג של הליך פלילי - אך יש לדעת כיצד להשתמש בהן.

ישנם הרבה מאוד מקרים בהם ניסיון להתמודד עם הליך פלילי בדרך פרטית וללא ייעוץ הולם של עורך דין פלילי, מזיק הרבה יותר מאשר תורם. על מנת להימנע ממצב כזה, כדאי להפנות את המשאבים אל איש מקצוע מוכר ובעל אמינות בתחום המשפטי – עורך דין פלילי.

גלגל הצלה

במהלך קיום הליך פלילי חשוף האדם, אשר עומד לדין, להאשמות שונות, שאת חלקן הוא לפעמים מגלה בפעם הראשונה. לכן, עוד לפני שלב המשפט, כדאי לנאשם לפנות ולהתייעץ עם עורך דין מקצועי בתחום בו הוא נאשם, כדי להכין את התיק שלו בצורה המקיפה ביותר.

ניסיון לחפש קיצור דרך בדרך כלל אינו עולה יפה, ולפעמים הליך פלילי פשוט הופך לתהליך מורכב שנגרר שנים רבות. באמצעות התייעצות עם בעלי ניסיון, בזמן הנכון ולפני שנהיה מאוחר מדי, אפשר בקלות להימנע ממצב כזה. הליך פלילי זה עניין לעורך דין פלילי.

אם אתם נמצאים בהליך פלילי, כדאי להתייעץ עם עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה, בכדי לקבל הכוונה וייעוץ כיצד לפעול בכדי לא לגרום נזק בלתי הפיך!


הכמות של עבירות פליליות המתבצעות בישראל היא עצומה, ואחוז ההרשעות על ביצוע עבירות פליליות הוא גבוה למדי.
להמשך קריאה
יצירת קשר
054-8720715

יצירת קשר עם עו"ד פלילי - לקבלת ייעוץ וסיוע משפטי באמצעות טופס:

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*