מעצר 24 שעות - מעצר למשך 24 שעות

החוק במדינת ישראל מאפשר לשוטר בתפקיד לעצור כל אדם למשך 24 שעות במקרה והמעצר נחוץ כדי למנוע ביצוע עבירות פליליות נוספות או במקרה ויש חשש כי החשוד ימנע מהגעה לחקירה או לבית המשפט. החוק גם מחייב את השוטר לעצור אותך עד ל-24 שעות בלבד (למעט מקרים מיוחדים שבהם יארך מעצרך עד 48 שעות). לאחר תקופת זמן זו, תהיה חייב להשפט בפני שופט לצורך הארכת מעצר. באם לא הובאת בפני שופט עד לזמן שנקבע (24 שעות או 48 שעות) תהיה זכאי להשתחרר מהמעצר!

"למה עוצרים אותי ל-24 שעות?" רבים מהעצורים שואלים את השאלה הזאת ולא מבינים מה המשטרה מנסה להשיג בעת המעצר. התשובה היא פשוטה, בזמן שהינך עצור המשטרה מנסה להשיג ראיות נוספות שיובילו להרשעתך תוך כדי העזרות בך ודיבובך. הלחץ הנפשי בו נמצא עצור 24 שעות הוא גדול והלחץ שדבר זה יפורסם מגדיל את הרצון לשתף פעולה עם השוטרים כדי להשתחרר מוקדם מהמעצר.

החוק אינו מחייב את השוטרים לקבל צו משופט בבית המשפט כדי לעצור אותך ל-24 שעות אך גם זה תלוי בנסיבות ובעוד גורמים נוספים. לרוב השוטרים אף מקבלים אישור משופט ללא נוכחותך לעצור אותך למשך 24 שעות בתנאי שעד 24 שעות אתה תובא להארכת מעצר בפני השופט.

הזכות לפגישה עם עורך דין פלילי!

הרבה עצורים שנעצרים למשך 24 שעות אינם מודעים לזכות שלהם להיוועץ עם עורך דין לענייני פלילים ולקבל את עצותיו כיצד לנהוג מול השוטרים והשופט. 24 השעות הללו הן השעות הכי קריטיות כי בשעות האלו העצור נמצא במצב לחוץ ועלול לפלוט או לעשות דברים שיבוא לרעתו ויספקו לשוטרים עוד ראיות כנגד אותו עצור. לכן יש צורך לקבל ייעוץ משפטי ע"י עורך דין פלילי ולדרוש להיוועץ עם עורך דין מקצועי.
 


יצירת קשר
054-8720715

יצירת קשר עם עו"ד פלילי - לקבלת ייעוץ וסיוע משפטי באמצעות טופס:

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*