עבירות אלימות ותקיפה

עבירות אלימות על פי חוק העונשין

חוק העונשין מגדיר תקיפה בדרך הבאה: תקיפה היא מצב שבו אדם הכה אדם אחר, נגע בו, דחף אותו או הפעיל על גופו כוח בדרך אחרת, בצורה ישירה או עקיפה, בלא שקיבל את הסכמתו או שקיבל את הסכמתו בדרך של מרמה. הפעלת כוח במקרה של תקיפה כוללת הפעלה של חומרים שונים, כולל הפעלה של חשמל, של גז, של אור, של ריח, של חום או של כל דבר אחר או חומר אחר שנעשה בו שימוש מוגזם בדרך שיצרה נזק או חוסר נוחות לקורבן.

עבירות אלימות הן עבירות נפוצות ביותר בישראל ומתאפיינות בהרבה מאוד סוגים ודרגות של חומרה, אך כולן חולקות מכנה משותף בסיסי: העובדה כי עבירות אלימות הן עבירות שכרוכות בהפעלה של כוח פיזי כלפי אדם אחר, שלא נתן את הסכמתו לכך או שרומה לשם כך. ישנן עבירות אלימות שלא כוללות חבלה אלא רק תקיפה, ישנן עבירות אלימות שגורמות לחבלות ממשיות וישנן עבירות אלימות של תקיפה בנסיבות מחמירות.

עבירות אלימות ותקיפה - קשת של אפשרויות
ישנם סוגים שונים של עבירות אלימות והענישה משתנה בהתאם. להלן סוגי עבירות אלימות:
  1. תקיפה ללא חבלה, זו תקיפה שלא גורמת חבלה ונזק לקורבן. העונש במקרה זה מגיע עד שנתיים של מאסר.
     
  2. תקיפה שגורמת לחבלה ממשית, פציעה או שטף דם או צורך בטיפול רפואי, נקראת עבירת תקיפה בדרגה בינונית וצפויה לעונש מאסר של עד שלוש שנים.
     
  3. תקיפה בנסיבות מחמירות היא עבירת אלימות שדרגתה גבוהה יותר. מדובר בתקיפת סתם, או בתקיפה שגרמה חבלה אמיתית, בעוד שנכחו שני אנשים או יותר שהתאגדו לצורך ביצוע התקיפה. במקרה זה העונש הוא הכפלה של העונש הקבוע עבור העבירה. תקיפה של עבירות אלימות במשפחה נחשבת גם היא לתקיפה בנסיבות מחמירות.

ביצעת או נחשדת כמבצע עבירה של אלימות - מה עושים עכשיו?

הצעד הראשון שעליך לעשות הוא לשכור עורך דין פלילי ויפה שעה אחת קודם. אם נחשדת בביצוע של עבירות אלימות או תקיפה תהיה חייב להיעזר בשירותי עורך דין פלילי. לשם כך עליך לבחור עורך דין פלילי מקצועי, המנוסה בתחום עבירות אלימות, מכיר את חוקי המשחק, את התקדימים, את פסקי הדין השונים, והוא יוכל לעזור לך לצאת מה"ברוך" בנזקים מינימליים ובמקרים מסויימים אף להביא לביטולו של התיק.

ככל שתמהר ביצירת הקשר עם עורך דין פלילי מומחה, כך הוא יוכל לקחת חלק בהליכים המשפטיים המוקדמים יותר ולמנוע הסתבכות עתידית.


יצירת קשר
054-8720715

יצירת קשר עם עו"ד פלילי - לקבלת ייעוץ וסיוע משפטי באמצעות טופס:

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*