עבירות מין

עבירות מין – איזה מין עבירות? ניתן לחלק עבירות מין על פי מספר קטגוריות בולטות. ראשית, החלוקה הדיכוטומית של עבירות מין היא על פי סוג העונש המגיע בעקבותיהן. עבירות מין קלאסיות "זוכות" לאכיפה בדמות חוק העונשין, בעוד עבירות, שהן בגדר הטרדה מינית, מקבלות עונש אחר. בכל מקרה, בשנים האחרונות זוכות עבירות מין לאכיפה וענישה מוגברות גם על ידי רשויות החוק וגם על ידי המשטרה. עבירות מין יכולות להשאיר כתם של ממש על רישום פלילי של אדם, כיוון שהן עבירות פליליות.

סוגים של עבירות מין

ניתן גם לחלק עבירות מין לפי אופי העבירה עצמה. זו למעשה החלוקה הבולטת והמקיפה ביותר, כאשר בתוכה נכללים כל סוגי העבירות הקשורות במיניות. עבירות מין יכולות להיות:

1. מעשה סדום
2. פדופיליה
3. אונס
4. תקיפה מינית
5. אלימות - פיזית ומילולית
6. בעילה אסורה בהסכמה או שלא בהסכמה - על פי גיל ויחסים
7. מעשה מגונה בפומבי או שלא בפומבי

כיצד מתמודדים עם עבירות מין?

חלוקה זו של עבירות מין היא חלוקה גסה, המקיפה סוגים רבים של עבירות שונות, כשחלקן יכולות להיחשב לעבירות שאינן מיניות. בכל מקרה, השלב הבעייתי בתחום של עבירות מין הוא לא רק ההוכחה, אלא גם התלונה. רבים מקורבנותיהן של עבירות מין אינם ששים להתלונן, ולרוב מצניעים את העבירה זמן ארוך ככל האפשר.

הדרך להתמודד עם עבירות מין משתנה בין עבירה לעבירה, ולכן ישנם עורכי דין המתמחים ספציפית בנושא הזה. מדיניות החוק לגבי עבירות מין ברורה ונוקשה מאוד, אך לעיתים גם מורכבת. על מנת להתמודד כמו שצריך עם עבירות מין מכל סוג, יש להתייעץ עם גורמים מומחים, אשר מסוגלים לנפק תשובות אמינות ומהימנות.

ישנם הרבה מאוד מקרים בהם תהליך העמדה לדין במסגרת עבירות שונות מתארך יתר על המידה, רק משום שהגורמים המטפלים אינם עושים את עבודתם כשורה. בנוסף, ניתן לייחס אל עבירות מין גם עבירות כמו סחיטה ואיומים, ולכן יש לדעת כיצד להפריד בין הסוגים ולהתמודד עם הקובלנה בצורה המתאימה ביותר. פניה מהירה אל עורך דין פלילי היא אקט מתבקש בתחום עבירות מין.
 


המכנה המשותף מניח בכל זאת, כי מעשה מגונה יהיה תמיד בעל אופי מיני המתקבל כאקט לא מוסרי ובלתי צנוע לפי ערכיו של המסתכל מהצד.
להמשך קריאה
יצירת קשר
054-8720715

יצירת קשר עם עו"ד פלילי - לקבלת ייעוץ וסיוע משפטי באמצעות טופס:

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*