חקירה פלילית במשטרה - דע את זכויותיך!

חקירה פלילית במשטרה היא אירוע שמלחיץ כל אדם, חשוד, נאשם או חף מפשע. על מנת להגיע מוכן אל חקירה פלילית במשטרה, ולא לתת לאלמנט הלחץ להכריע את הכף, כדאי לקרוא את העצות הבאות, הן שוות זהב.

לפני הכל התייעץ עם עורך דין פלילי

אף אחד לא מגיע אל חקירה פלילית במשטרה מתוך הכנה ארוכת טווח, ותמיד מדובר באירוע שתופס אותך לא מוכן. כדאי להתייעץ עם עורך דין פלילי, על מנת לדעת מה אסור לומר, ואיך כדאי לנהוג על מנת לא לייצר חשדות כלפיך.

כדאי להירגע

שפת הגוף שלך עלולה לומר את מה שאתה לא מספר במילים בזמן חקירה פלילית במשטרה ולהכשיל אותך. השתדל להישאר רגוע, על מנת ששפת גופך לא תפליל אותך.

לבחור מילים בקפידה

דע כי כל מה שתגיד באותה חקירה פלילית במשטרה מתועד, ועל כן ישמש נגדך בבית המשפט. גם אם נדמה לך כי לא אמרת שום דבר בעייתי, החוקרים המומחים ידעו להוציא ממך את הפרטים שירשיעו אותך. חשוב היטב, הסס לפני מענה ואל תהיה נחרץ מדי בתשובותיך.

אל תיפול למלכודות

אל תתפתה להאמין להבטחותיהם החלקלקות של החוקרים. בשעת חקירה פלילית במשטרה הם מעוניינים להשיג ממך מידע, אך אין להם את הסמכות הדרושה לקיום הבטחותיהם. חוקרים מיומנים יעזרו בטריקים שונים, כדי להוציא ממך מידע. נסה לחשוב האם לחוקרים ישנה דרך לדעת מה שהם טוענים שהם יודעים, ובקש הוכחות.

שמור על זכות השתיקה

אם הגעת אל חקירה פלילית במשטרה, אל תנסה לדבר על ליבם של שוטרים או חוקרים, אל תתבדח, אל תתנגד למעצר, אל תקלל, ואל תנסה להצדיק את מעשיך או להתחנן, פשוט שמור על זכות השתיקה. בנוסף, אל תפרוק ואל תשתף את שותפיך לתא המעצר- הם עלולים לשתף פעולה עם חקירה פלילית במשטרה ולהעיד נגדך.
אין מקום לסרקזם

הימנע מדיבור ציני, מתריסני וסרקסטי בשעת חקירה פלילית במשטרה, שכן הוא עלול להתפרש בצורה לא נכונה ולהזיק לך.

בקש להוכיח את חפותך!

בקש לבצע בדיקות שונות כמו פוליגרף, עימות עם המתלונן/ת, וכדומה על מנת להצהיר על חפותך.

עמוד על זכויותיך!

כאשר אתה נעצר, אתה זכאי להודיע לבן משפחתך ולבקש זימון של עורך דין לחדר החקירות. בקש לקרוא במה אתה חשוד, ומהן העובדות. במהלך חקירה פלילית במשטרה הקפד על תיעוד, ובדוק כי כל מילה שאמרת נרשמה. במידה ותתבקש להשתתף במסדר זיהוי, וודא כי הוא מתנהל בהתאם לזכויותיך.
יצירת קשר
054-8720715

יצירת קשר עם עו"ד פלילי - לקבלת ייעוץ וסיוע משפטי באמצעות טופס:

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*